مکان های گردشگری استانبول

مسجد مهرماه سلطان
مسجد مهرماه سلطان مسجدی از دورهٔ عثمانی در ادرنه‌قاپی در نزدیکی دیوارهای قسطنطنیه در استانبول، ترکیه است. این مسجد در قلّهٔ تپّهٔ ششم در نزدیکی بلندترین جای این شهر قرار گرفته‌است. این مسجد یک نشانهٔ شهری مهم برای استانبول است.
قلعهٔ روملی حصار
قلعهٔ روملی حصار این قلعه در تنگهٔ بسفر در ساحل «روملی» در شهر استانبول واقع شده‌است، و یکی از قلعه‌های مشهور کشور ترکیه است. این بنای بسیار بزرگ و زیبا به شکل مستطیل در سال (856 ه‍.ق – 1452 م.) توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده‌است.

مکان های گردشگری استانبول
کاخ دلمه‌باغچه
کاخ دلمه‌باغچه (زبان ترکی استانبولی:Dolmabahçe Sarayı) در شهر استانبول ترکیه، در سمت اروپایی تنگه بسفر واقع شده‌است و از سال 1889 تا 1909 میلادی از این مکان به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی استفاده می‌شده‌است.
برج گالاتا
برج گالاتا[1] (به ترکی استانبولی: Galata Kulesi) یک برج قرون وسطایی است که در منطقه گالاتا استانبول دقیقاً در قسمت شمالی شاخ طلایی قرار گرفته‌است. این برج به هدف اهداف نظامی ساخته شد و دیوارهایی به پهنای 3٫75 متر دارد.
بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول (به ترکی استانبولی: Kapalıçarşı) به معنی «بازار سرپوشیده، همچنین Büyük Çarşı، به معنی» بازار بزرگ در استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده در جهان است.

مکان های گردشگری استانبول
مسجد سلطان احمد
مسجد سلطان احمد (که در زبان ترکی «Sultanahmet Camii» نام دارد) مسجدی است که در شهر استانبول واقع شده‌است. این شهر که در زمان امپراتوری عثمانی طی سالهای 1453 تا 1923 پایتخت این کشور بوده‌است، یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود کاشی‌های آبی رنگ در طراحی داخلی به «مسجد آبی» نیز شهرت دارد.
ایا صوفیه
ایاصوفیه (ترکی استانبولی: Ayasofya یونانی:Ἁγία Σοφία) یک بنا و عبادتگاه تاریخی واقع در استانبول ترکیه است که به عنوان کلیسای جامع مسیحی ارتدوکس، کلیسای جامع کاتولیک رومی، مسجد عثمانی و یک موزه استفاده شده‌است. از ژوئیه سال 2020 این بنا توسط رئیس‌جمهور ترکیه دوباره به‌عنوان مسجد طبقه‌بندی شده‌است.
موزه هنرهای ترکی و اسلامی
موزه هنرهای ترکی و اسلامی (به ترکی استانبولی: Türk ve İslam Eserleri Müzesi) در میدان سلطان احمد در ناحیه فاتح شهر استانبول، ترکیه قرار دارد. ساختمان موزه در سال 1524 میلادی ساخته شده که پیشتر کاخ ابراهیم پاشای پارگایی همسر خدیجه سلطان و دومین وزیر ارشد سلیمان یکم بود. مجموعه موزه شامل نمونه‌های قابل توجهی از خوش‌نویسی در جهان اسلام، کاشی و فرش شرقی و همچنین مردم‌نگاری فرهنگ‌های مختلف ترکیه به خصوص عشایر می‌باشد.
کاخ طوپقاپو
کاخ طوپقاپو (به ترکی عثمانی: طوپقپو سرایی، به ترکی استانبولی: Topkapı Sarayı) که همچنین طوپقاپی یا توپکاپی نیز گفته میشود از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی در استانبول است که از 1465 تا 1853 مرکز اداری این امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در 1459 دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن در 1465 به پایان رسید.
موزه باستان‌شناسی استانبول
موزه باستان‌شناسی استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul Arkeoloji Müzesi) بزرگترین موزه باستانشناسی در ترکیه و یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است که حاوی بیش از یک میلیون شی مربوط به تمام دوره‌های تمدن بشری است. سه ساختمان در این مجموعه موزه قرار دارند که یکی موزه باستان‌شناسی، دیگری موزه شرق باستان و سومی موزه هنر اسلامی است.

مکان های گردشگری استانبول
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.